Kāpēc ēkas hermētiskums ir tik svarīgs?

Aizsardzība pret pelējumu un siltuma zudumiem

Hermētiskais gaisa slānis aizsargā ēkas konstrukcijas pret mitrumu un kondensātu, kas tajās var iekļūt no ēkas iekštelpu puses, nodrošina to, ka siltumizolācijas darbojas efektīvi un garantē veselīgu iekštelpu klimatu. 

Siltumizolācija nodala iekštelpu klimatu no āra klimata. Ar gaisa plūsmas palīdzību šo divu klimatu temperatūras atšķirībām ir tendence izlīdzināties. Tas nozīmē, ka ziemā siltais telpu gaiss caur ēkas konstrukciju elementiem virzas uz āru.  Hermētiskais gaisa slānis kavē šo gaisa plūsmu, tā ir konekcija, un tādējādi kavē siltā gaisa zudumu uz āru. Iekštelpas šinī gadījumā netiek pilnībā noslēgtas kā ar plastikāta maisu apvilktas, bet gan gaisa apmaiņa ar difūzijas procesu turpinās.

Ja iekštelpu gaiss caur siltumizolāciju plūstu nekontrolēti, tas strauji atdzistu - jo tuvāk āra gaisam, jo aukstāks līdz brīdim, kad tas pārvērstos par kondensātu. Kondensāts var nodarīt ļoti būtiskus ēku konstrukciju un to komponenšu bojājumus. Nesošās konstrukcijas var sākt pūt un zaudēt savu izturību. 

Līdzīgi mitrums veicina tādu nevēlamu un bīstamu parādību veidošanos kā miltrasa un pelējums. 

Tvaika piekļūšana konstrukcijām un hermetizācijas slānis no siltumizolācijas konstrukciju iekšpuses palīdz izvairīties no šādiem ēkas konstrukciju bojājumiem.

Bēniņu siltināšana