Siltumizolāciju un hermētiskuma tvaika izolācijas var profesionāli uzstādīt būvlaukumos pat ziemā! pro clima membrānas ar mainīgu sd vērtību ziemā ir necaurlaidīgākas un var droši aizsargāt siltumizolāciju pret pelējumu un mitruma iekļūšanas radītiem bojājumiem konstrukcijās.

To difūzijas pretestība ir pietiekami augsta pat īstermiņa mitruma kāpumiem, kas saistīti ar būvdarbiem. Vasarā šīs membrānas var kļūt ļoti caurlaidīgas, tādējādi nodrošinot vislabākos iespējamos apstākļus izžūšanai uz iekšu. Parastās tvaika kontroles membrānas ar nemainīgu difūzijas pretestību nepiedāvā šo papildu aizsardzību.
Ne katra membrāna ar mainīgu sd vērtību ir piemērota ziemas būvlaukumiem.

Ar mitruma mainīga tvaika izolāciju ziemas būvlaukumos nav problēmu, ja vien šīm membrānām ir atbilstoša hidroaizsardzības (hydrosafe) vērtība.

Hidroaizsardzības vērtība norāda, cik hermētikska ir tvaika izolācijas membrāna ar mainīgu sd vērtību, ja vidējais mitruma līmenis ir 70 %.

Vidējais mitrums 70 % būs tad, ja, piemēram, telpās ir 90 % gaisa mitrums un 50 % mitrums telpā starp spārēm; šāds mitruma līmenis var rasties, uzklājot betona grīdas vai apmestas sienas.


Izšķiroša nozīme ir pareizai hidroaizsardzības (hydrosafe) vērtībai!

Tvaika kontroles membrānai jābūt ar hidroaizsardzības vērtību no 1,5 m līdz 2,5 m, lai aizsargātu konstrukcijas pret mitrumu pat paaugstināta relatīvā mitruma gadījumā, kas var rasties būvdarbu laikā. Prasība, ka sd > 1,5 m un < 2,5 m, ir noteikta DIN 68800-2 standartā un sīkāk aprakstīta tā sauktajā 70/1,5 noteikumā.

Membrānas pro clima INTELLO un DB+ ar mainīgu sd vērtību droši atbilst šīm prasībām. Tādējādi tās nodrošina uzticamu konstrukciju aizsardzību visā to kalpošanas laikā - pat ziemas būvlaukumos.
Pro clima membrānas jau gadu desmitiem nodrošina uzticamu aizsardzību

Pro clima DB+ tika izstrādāta 90. gadu sākumā ar mērķi nodrošināt augsta līmeņa aizsardzību pret mitrumu būvniecības posmā un arī pēc ēku pabeigšanas. DB+ ir sistemātiski pilnveidota, lai radītu INTELLO. Miljoniem kvadrātmetru šo divu membrānu ir veiksmīgi uzstādīti ēku projektos.

Ar INTELLO un DB+ būvkonstrukcijas ir labi aizsargātas gan būvniecības laikā, gan pēc tās.
Īsāks būvniecības periods - drošāk.

Agrāk būvniecības nozarē ziemas periodā bija mazāk aktivitātes. Tas ir mainījies, un tagad plānošana, būvniecība un siltināšana tiek veikta visu gadu! Koka būvniecībai kā sausās būvniecības metodei šajā ziņā ir nepārprotamas priekšrocības, jo nav jārēķinās ar paaugstinātu ēkas mitrumu. Turpretī mūra būvniecībā, būvniecības ātruma dēļ, nav pietiekami daudz laika liekā ēkas mitruma aizvākšanai; tā rezultātā apkārtējos būvmateriālos, kas citādi būtu palikuši sausi, rodas paaugstināts mitrums.

Lai pat šajos sarežģītākajos ziemas apstākļos uzbūvētu uzticamas, labi aizsargātas konstrukcijas, ir nepieciešama rūpīga un saskaņota visu iesaistīto pušu pieeja. Šī pieeja ietver ne tikai konstrukcijas plānošanu visos līmeņos, bet arī visu profesiju koordināciju attiecībā uz grafikiem un veicamajiem darbiem.
Pareizas būvniecības secības plānošana

Pirms ēkā tiek ienests papildus mitrums, kas rodas apmetuma vai betona grīdu ieklāšanas rezultātā, telpās starp spārēm jāuzstāda siltumizolācija un hermētiski jānoslēdz tvaika izolācijas slānis.

Sākotnēji ēka nav jāvēdina, lai segumiem būtu iespējams sacietēt, nedeformējoties un neveidojoties plaisām. Atkarībā no izmantotā klona veida ēkas mitruma novadīšanu parasti var sākt jau pēc trim dienām. Pēc tam tas jāveic sistemātiski un efektīvi.

Tomēr nereti gadās, ka šis mitrums netiek izžāvēts, izmantojot žāvēšanas iekārtas, un netiek novadīts ar ventilāciju. Ja netiek veikta žāvēšana un ventilācija, ēkā var izveidoties "tropiskais klimats", kas drīz var negatīvi ietekmēt virkni ēkas elementu.

Šā iemesla dēļ jautājums par paaugstinātu mitrumu būvniecības posmā tagad tiek risināts arī standartos: piemēram, DIN 4108-7 nosaka, ka paaugstināts būvniecības mitrums ir jānovērš no ēkām un/vai ka ir nepieciešamas žāvēšanas iekārtas.