SOLITEX WELDANO

Difūzijai atvērta, viendabīgi sakausējama jumtu membrāna

Pielietojums

Kā 3-kārša dīfūzijai atvērta, viendabīgi sakausējama jumtu membrāna neparasti augstām SIA 232/1 (Šveice) normatīvu prasībām. Vācijā izmantojama kā lietus un  ūdeni necaurlaidoša jumtu membrāna. Piemērota uzstādīšanai uz cietas pamatnes, piemēram, dēļiem, koksnes un kokšķiedras plāksnēm.

Priekšrocības

 • Viendabīgi sakausējama ar speciālu šķīdinātāju vai karstu gaisu; 
 • Virsma neslīd un ir nodilumizturīga;
 • Difūzijai atvērta un vienlaikus lietus droša;
 • Ārkārtīgi izturīga;
 • Lietojama kā jumtu membrāna ar augstākajām drošības prasībām;
 • Monolīta jeb viendabīga membrāna.


Iegādāties

Sistēmas produkti

SOLITEX WELDANO - S; WELDANO TURGA; Pudele ar otu šķīdinātājam; ROLLFIX; WELDANO INCAV; WELDANO INVEX; WELDANO ROFLEX; WELDANO MULTICOLL; WELDANO ROFLEX PLUS

Tehniskie dati

 Membrāna, abpusēja: Poliuretāns
 Pamataudums: Poliesters
 Biezums: 0,8 ± 0,05 mm
 Sd-vērtība: 0,18 ± 0,04 m
 Ugunsdrošība: E
 Pakļaušana brīvai atmosfēras iedarbībai:4 mēnešus 
 Pretestība/ ūdens caurlaidība: W1
 Ūdensstabs: > 4 000 mm
 Laukuma svars: 310 ± 15 g/m²
 Temperatūras noturība: -40°C līdz +80°C
 Maksimālais stiepes spēks gareniski/šķērsām: 300 ± 30 N/5 cm / 350 ± 30 N/5 cm

Atšķirība starp lietus necaurlaidīgiem un ūdensnecaurlaidīgiem jumtiem

Jumta seguma apakšējais slānis tiek veidots kā atsevišķa būves konstrukcija. Tas ir domāts kā papildus pasākums, gadījumos, ja nav nodrošināts nepieciešamais jumta slīpums, vai ir vēlme garantēt nosegtā jumta konstrukcijas lietus un ūdens necaurlaidību. 
Parastu jumta seguma apakašējais slānis tiek veidots uz nestspējīgas pamatnes, piemēram, dēļiem vai kokšķiedras plāksnēm.

Jumta segumu apakašējā slāņa izveidošanas prasības un tehniskie noteikumi Vācijā tiek reglamentēti no Vācijas Jumiķu asociācijas puses (ZVDH).  Lietus droši, t.i. ūdensnecaurlaidīgi jumta segumu apakšējie slāņi nepieciešami tajos gadījumos, kad jumta slīpums ir mazāks par 8° līdz 12°. 2.klases ūdensnecaurlaidīgs jumta seguma apakšlānis Vācijā obligāti jāizveido tad, ja vērā ņemama viena paaugstināta prasība papildprasība. beit ja tādas paaugstinātas papildprasības ir vēl vairākas, tad jāizveido 1.klases jumta seguma apakašlāņa necaurlaidība. 

1.attēls Lietus droša jumta seguma apakšējais slānis 

Šķērslatojums ar naglu vietu hermetizāciju uz izolācijas membrānas
 •     Jumta seguma apakšējā slāņa membrāna SOLITEX WELDANO
 •     Jumta seguma apakšējā slāņa josla SOLITEX WELDANO-S
 •     Naglu hermetizācijas līmlente TESCON NAIDECK mono
 •     Šķērslatojums
 •     Spāre

2.attēls Ūdensnecaurlaidīga jumta seguma apakšējais slānis

Šķērslatojums iestrādāts hermetizācijas slānī 

Pamatatšķirības

Galvenā atsķirība starp lietus drošiem  un ūdens necaurlaidīgiem jumta seguma apakšējiem slāņiem ir meklējama šķērslatojuma iestrādes tehnikai hermetizācijas slānī. 
Lietus drošos jumta seguma apakšējos slāņos šķērslatojums tiek montēts uz lietus drošā apakšējās slāņa virspuses, skatīt 1.attēlu. Šķērslatojuma zonā nogulsnējies lietus ūdens ir droši jānovada no konstrukcijas nost. SOLITEX WELDANO sistēmā to paveic zem šķērslatojuma iestrādātā naglu caurduru vietu hermetizācijas līmlente TESCON NAIDECK mono.

Savukārt ūdensnecaurlaidīgo jumta segumu šķērslatojums tiek iestrādāts hermetizācijas slānī. No montāžas viedokļa bieži vien vienkāršāk ir vispirms membrānu izklāt pa visu jumta klāju, tad piestiprināt šķērslatojumu, kuru tad nosegt ar hermetizācijas joslu  SOLITEX WELDANO-S  un šķērslatojumu tajā iekausē, skatīt attēlu Nr.2. 
Svarīgi: šķērslatojumam jābūt sausam un piestiprinātam no augšpuses (≥ 3 mm). Vislabāk izmantot tīru kokmateriālu bez līmējumiem.

Jebkuri izvadi caur ūdensnecaurlaidīgiem jumtu segumiem būtu jānoreducē uz absolūtu minimumu. Izvadam caur jumta segumu jābūt izveidotam atbilstoši vadlīnijām augstu virs jumta seguma apakšējā slāņa, tam jābūt hermētiski pielīmētam vai piekausētam pie norobežojošām konstrukcijām. 

Veidojot ūdensnecaurlaidīgus jumta segumus, izvadu ierīkošana jumta kores daļā nav pieļaujama.  Savukārt lietus drošos jumtos izvadus kores daļā var veidot caur atbilstoši ierīkotu papildkonstrukciju. 
Ar SOLITEX WELDANO sistēmu iespējams izveidot gan lietus drošus, gan ūdensnecaurlaidīgus jumtu segumu apakšējos slāņus ērti, droši un praktiski. 


Iegādāties

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.