"DASAPLANO 0,01 connect" sistēma

2:1- un 3:1- renovācijas risinājumi

Ēkas renovāciju veikt ātri un papildus garantēt augstu drošības potenciālu: to var izdarīt ar DASAPLANO 0,01 connect. Šī membrāna izveidota speciāli jumtu sanācijām, tā ieklājama pār spārēm un uz tās liekamas kokšķiedras siltumizolācijas plāksnes. Pietam mitrumu šī membrāna izvada uz āru caur tās hermētisko, monolītisko, mitrumaktīvo funkcionālās membrānas slāni. Tādējādi tiek nodrošināta optimāla ēkas drošība pret kontrukciju bojājumiem un pelējumu.

Paskaidrojums

Parasti esošo konstrukciju hermētiskums neatbilst aktuālākajām prasībām. 
DA­SA­PLA­NO-membrānas kavē no apkurinātām telpām siltā un mitrā gaisa ieplūšanu konstrukcijās un tā rezultātā radītā kondensāta izraisītu konstrukciju bojāšanos. Šo membrānu gaisa blīvums, kas pārbaudīts saskaņā ar Vācijas DIN EN 12114, garantē arī DIN 4108-7:01-2011 un šobrīd spēkā esošo Eiropas EnEV prasību ievērošanu.

Membrānas ieklāšana virs spārēm zem papildus virsspāru siltumizolācijas no kokšķiedras jumta plāksnēm atbilstoši:

  • pro cli­ma renovācijas risinājumiem
  • Kokšķiedras plākšņu ražotāju ieteiktajiem risinājumiem. 

2:1-sanācijas risinājums ar ģipškartona plāksnēm vai apmetumu uz  fibrolīta plāksnēm no iekšpuses

2:1-risinājums ir izstrādāts īpaši renovācijām ar  DASAPLANO 0,01 connect membrānām.

  • Šajā gadījumā starpspāru ventilācijas telpa jāpiepilda ar jebkura veida šķiedru siltumizolācijas materiālu līdz pašai spāru augšējai malai. Ja esošā siltumizolācija ir nedaudz saspiedusies, jauno siltumizolācijas biezumu būtu jāizvēlas nedaudz lielāku nekā nepiesiešams. 
  • Pēc gaisa hermetizācijas membrānas DASAPLANO 0,01 connect ieklāšanas un salīmēšanas kokšķiedras plāksne veido ārējo siltumizolācijas konstrukcijas noslēgumu. 
  • Pēc izvēles papildus var tikt ieklāta jumtu membrāna ar  sd-vērtību ne lielāku kā 0,05 m piem., kādu no SOLITEX MENTO-sērijas membrānām.
  • Pielietojot 2:1-renovācijas risinājumu plākšnu stiprībai jābūt vismaz uz pusi lielākai nekā starpspāru siltumizolācijas materiālam, kas ieklāts zem gaisa hermetizācijas  slāņa. 

Priekšnosacījumi: visā virsmā esoša iekšējā apdare no

  • ģipškartona plāksnēm
  • apmetuma un fibrolīta plāksnēm2:1-Risinājums

1 Pēc izvēles: Jumta membrāna ar sd-vērtību ≤ 0,05 m (piem. SOLITEX-sērijas membrāna)
2 Virsspāru siltumizolācija kokšķiedras jumta plāksnes
3 DASAPLANO 0,01 connect
4 Šķiedrveida siltumizolācijas materiāls 
5 Latojums
6 Iekšējā apdare: ģipškartona plāksnes vai apmetums uz fibrolīta plāksnēm 

 3:1-sanācijas risinājums ar profilērtiem dēļiem vai apmetumu uz koka dēļu apdares

Līdzīgi kā augstāk aprakstītajā risinājumā to iespējams veikt arī pie neskartas iekšējās apdares no profilētiem dēļiem vai apmestas koka dēļu apdares. 

  • Pielietojot 3:1-sanācijas risinājumu, kokšķiedras plākšnu biezumam jābūt vismaz trešdaļai no izvēlētā siltumizolācijas materiāla, kuru klāj starp spārēm zem gaisa hermetizācijas slāņa. 3:1-Risinājums

1 Pēc izvēles: Jumta membrāna ar sd-vērtību ≤ 0,05 m (piem. SOLITEX-sērijas membrāna)
2 Virsspāru siltumizolācija kokšķiedras jumta plāksnes
3 DASAPLANO 0,01 connect
4 Šķiedrveida siltumizolācijas materiāls  
5 Iekšējā apdare: 
Profilēti dēļi vai apmetums uz koka dēļiem

Kokšķiedras plākšņu ražotāju ieteiktais renovācijas risinājums 

DA­SA­PLA­NO 0,01 connect membrānām piedāvātie risinājumi tikuši izstrādāti pamatojoties uz tirgū pieejamās kokšķiedras plākņu produkcijas dažādās kvalitātes. 
Dažādi kokšķiedru plākšņu ražotāji, izrietot no šiem risinājumiem, var piedāvāt atšķirīgus risinājumus, kuros izmantota DASAPLANO-membrāna. Tas tādēļ, ka katram ražotājam zināma specifiska savas produkcijas tehnisko iespēju informācija, kas var ietekmēt jumta siltumizolācijas slāņu biezumu nosacījumus. 
Šajos gadījumos iesakam izmantot plākšņu ražotāju rekomendācijas un specifikācijas.