SOLITEX MENTO® sistēma kopš 1998. gada

Absolūta caurlaidība ... un maksimāla hermētiskuma efektivitāte

Jumtu un fasāžu membrānām ir jāatbilst ļoti augstām prasībām attiecībā uz aizsardzību pret lietusgāzēm un ūdensnecaurlaidību. Tajā pašā laikā tām jābūt ļoti atvērtām difūzijai, lai mitrums varētu ātri un droši izžūt no ēkas elementa uz ārpusi.

Līdz šim pieejamās mikroporainās membrānas šīs prasības izpilda tikai daļēji. Jaunās, mitrumu aktivizējošās membrānas ar monolītu funkcionālu plēvi bez porām piedāvā ievērojami uzticamāku būvkonstrukciju aizsardzību.

Ierastās tehnoloģijas: Mikroporu membrānas

Mikroporu membrānas tuvplāna (zem mikroskopa) attēls. Ražošanas laikā PP loksnes tiek izstieptas un tām tiek pievienots kalcija karbonāts. Šādā veidā materiālā veidojas caurumi.
Tradicionālo PP mikroporu membrānu gadījumā ūdens tvaiki caur sīkiem caurumiem izplūst uz ārpusi. Ja caur tām izplūst daudz tvaiku, membrānas iekšpusē var veidoties mitruma "plēve". Rezultātā membrāna kļūst ūdensnecaurlaidīgāka un var rasties mitruma radīti bojājumi. Mitruma pārnese uz ārpusi ir pasīvs process, kas darbojas tikai tad, ja ūdens tvaikam ir relatīvi augsts parciālā spiediena gradients. Tas ne vienmēr ir sasniedzams modernās, labi izolētās ēkās.
No ārpuses ir nodrošināta aizsardzība pret ūdeni, jo ūdens pilieni ir pārāk lieli un virsmas spraiguma dēļ nevar iekļūt porās. Tomēr, ja līst lietus vai koksnes saturs, vai šķīdinātāji samazina virsmas spraigumu, siltumizolācijā var iekļūt ievērojams ūdens daudzums, kas izraisa pelējuma veidošanos un mitruma bojājumus.

Monolītā SOLITEX membrāna

Monolītas SOLITEX membrānas bez porām tuvplāna attēls ar tādu pašu palielinājumu.
Membrānas bez porām aktīvi transportē mitrumu uz ārpusi - jo vairāk mitruma, jo ātrāk tas tiek transportēts. Šajā gadījumā to difūzijas pretestība samazinās. Pārnesei ir nepieciešams tikai minimāls ūdens tvaika parciālā spiediena gradients.
  • Maksimāla aizsardzība pret lietusgāzēm
  • Ūdens stabs līdz 10 000 mm
  • Aktīva mitruma transportēšana, nepieciešams minimāls ūdens tvaika parciālā spiediena gradients.
  • Mitra membrāna kļūst atvērtāka difūzijai
  • Nav "telts efekta", un to var izmantot kā pagaidu pārklājumu
Īpaši augsta aizsardzība pret lietusgāzēm ir saistīta ar to, ka nav poru. Liels trieciena ātrums vai ūdens pilieni ar samazinātu virsmas spraigumu nerada problēmas SOLITEX seguma sistēmai.

 Priekšrocības

  • Pateicoties membrānas mikrošķiedrai, tai piemīt īpaši augsta nodilumizturība; 
  • Ļoti laba lietusgāžu ūdens necaurlaidība; 
  • Ļoti augsta termostabilitāte; 
  • Pieejama arī ar integrētām divām pašlīmējošām joslām connect tehnoloģijas izpildījumā; 
  • Piemērota kā pagaidu segums un atzīta no Vācijas Centrālās jumtu segumu amatnieku apvienības kā droša pret caurkrišanu caur to.

Atzinības un sastāvs

Aizsarg un nosedzošā SOLITEX MENTO® membrānu sērija flīsa auduma kārta sastāv no polipropilēna mikrošķiedras, pati membrāna sastāv no monolītiskas TEEE membrānas.

Membrānas ir izgājušas visus EN 13859-1 testus un ieguvušas CE marķējumu.

Pielietojums

SOLITEX MENTO sērijas membrānas var tikt izmatotas, gan kā apakšējā slāņa, gan kā pamatnes membrānas zem dažādu veidu jumtu segumiem. 
Tās kavē aukstā gaisa piekļuvi caur ēkas konstrukcijām un nodrošina siltumizolācijas optimālu darbību. 
Ar to ārkārtīgi augsto ūdensnecaurlaidības līmeni un stabilitāti, SOLITEX MENTO sērijas membrānas izpilda visas Vācijas Centrālās Jumiķu asociācijas (ZVDH) prasības un tās drīkst arī izmantot kā pagaidu pārklājumu jumtiem. Saskaņā ar Vācijas jumiķu tirgus regulām, tās ir piemērotas kā papildlīdzeklis lietus aizsardzībai, klājot šīs membrānas kā pamatnes zem jumta dakstiņiem. 
Izmantojot SOLITEX MENTO membrānas kā apakšējā slāņa membrānas ar vienkāršu pārklājumu uz koka jumtu segumiem, tās ir piemērotas kā papildlīdzeklis aizsardzībai pret lietu pat ļoti prasīgās konstrukcijās.